Ciao Sicilie – letní pobyt pod paprsky slunce

X

Ciao Sicilie – letní pobyt pod paprsky slunce


Jaké bylo vycestování začátkem června 2021

Vyrazila jsem na letiště do Vídně k přepážce s hromadou papírů o všemožných testech, potvrzením o Bůh ví čem ve zprávách o mém zdravotním stavu, kterému stejně nikdo z personálu nemůže rozumět, se hledalo jen správné datum a slovíčko “negative”. Pro svou jistotu a trochu lepší pocit šetření papírem jsem vše zaznamenala i do “zdravotní aplikace”,
abych to měla i bez dalšího papírování.

Co roušky? Che mascherina?

Všimněte si, že jí Italové říkají škraboška/karnevalová maska v přesném překladu. Tuto všichni dobře známe ze světových karnevalových reju a rovněž z filmu 50 odstínů šedi;) Zábavné a zajímavé zlepšení nutné každodenní výbavy 🙂

 

 

Allora, venku a hlavně uvnitř, kde je více lidí je stále vhodné nosit roušku, ale žádnou FFTP čínskou jedovatou prachovku.  Postupně ji všichni, hlavně venku, sundávají, protože by se v tom horku ani nedalo dýchat a mají ji tradičně jen zavěšenou na ruce jako “náramek”.

Doprava na Sicilii

Velice mě potěšilo, že na letišti na Sicilii nás už žádné zvláštní kontroly a opatření nečekaly. Fantastico 😀 Po vyzvednutí zavazadel jsme jen prošli k východu.

Je tam i možnost si nechat poradit na stánku turistických informací. Hned, jak vyjdete z letiště, je tam několik stanovišť autobusu. Co já jsem nevychytala, protože jsem původně chtěla přejet do Messiny vlakem, bylo, že si lístek do autobusu musíte koupit ve stáncích hned u východu z letiště. Takže jsem od řidiče z autobusu, v domění, že lístek koupím tam, přebíhala rychle ke stánku, aby mi neujel. Na stáncích když už jste v obraze jsou pěkně přehledně napsáná cílová města, tak je usnadnění 🙂 Lístek mě stál něco přes 200 Kč, do Messiny je to vzdálenost cca 100 km.

Hodně poslouchám rady k běžnému životnímu stylu, ať si pronajmu auto, v téhle bláznivé dopravě, kterou dostatečně asi nikdy nepochopím, trvám na svém Ne, děkuji pěkně 😀  Známá, Lenka, která tu žije 13 let s rodinkou, u které jsem si pronajala byt, mě v tom utvrzuje. Pokud to neznáte je dost rischioso per la vita, nebo minimálně pro nabourání auta.

Pěšky se tu téměř nechodí, všichni se převáží i do vedlejší uličky autem nejlépe s klimatizací. Chodníčky jsou tu tedy místy sotva půl metrové 😀

Přes poledne si na Sicílii zalezte, podobně jako v celé Itálii

To už jsem byla loni poučená ze Sardinie. Přes poledne se tu sotva někde najíte nebo si nakoupíte. Počítejte s jejich polední siestou. Ta je tu běžně od 13 do 16 hod. Max. najdete ňáký otevřený bar, kavárnu nebo supermarket.

Pozdravy

Tím, že mohu Sicílii poznávat přes někoho, kdo tu již dlouho žije, je to pro mě oprávdu poznávací výjezd. Mohu se tady divit a dostávat odpovědi na jakoukoli otázku, proč se tu říká Buona sera – dobrý večer nějak brzy a to třeba kolem 15 nebo 16 hod odpoledne?

Tak to je prostě zvyk, klidně už tak můžete zdravit od 14 hod, tedy pokud v siestě někoho s italskou národností potkáte nebo zahlédnete. Aspoň tak lépe zapadnete 😀

Jídlo s nádechem lehkosti

Na snídani se tu tradičně rozmazlete granitou – lehce zmražená jakohodová dřeň. Jí se se šlehačkou a brioškou (něco jako náš mazanec 🙂 Dokonce vám tu jezdí 2x denně dodávka s dováškou této lahůdky až k domu. Stačí si ji v předem známe časy jen u domu odchytit a nakoupit :

Jako tradičně v Itálii i tady frčí těstoviny na všechny způsoby, hlavně pasta pomodoro – těstoviny s rajčatovou omáčkou. Hlavní rybí lahůdka na Sicílii je pesce spada – mečoun, menší velikosti. Osolený filet se prošpikuje plátky česněku, lehce ugriluje na olivovém oleji a následně se potře šťávou z olivového oleje, citrónu a posekané petrželky. Podává se se sklenkou bílého vína.

Takhle se griluje na terase, když nemáte venkovní kuchyni 😀

 

A jedno překvapení: Siciliáni, nevím jestli všeobecně Italové, nejedí cibuli ani česnek.
Jen to s nimi ovoní, upraví a pak tuto zeleninku na talíři vyřadí.
No to my Češi si často dopřejeme dvojnásob 😀

Ciao Bella

 

Andrea Sofie

 Vím hodně o vědomé sexualitě a nebojím se o tom mluvit 😉
Objednejte si svůj zábavný večírek.

💖  Pro svůj osobní rozvoj se nechte vést na cestě ke svému Božství
na vzdělávacím portále www.omujboze.cz

 

 

Related post

X

No Comments Yet!

Leave A Comment...Your data will be safe!